Akumulatory żelowe do wózków widłowych.

Wśród akumulatorów bezobsługowych zaprojektowanych do pracy cyklicznej są również takie, które świetnie sprawdzą się w reżimie trakcyjnym, i mogą być stosowane do zasilania elektrycznych wózków widłowych. Biorąc pod uwagę fakt, jak duże obciążenie często musi przetransportować taki wózek można domyśleć się, że od takich akumulatorów będzie oczekiwało się czegoś więcej.

Akumulatory zasilające wózki widłowe przygotowane są na znaczne chwilowe obciążenia występujące w trakcie przemieszczania oraz podnoszenia ładunku. Wybierając do wózka widłowego odpowiedni akumulator powinniśmy zwrócić uwagę na możliwość obciążania dużym prądem.

Czas to pieniądz - akumulatory do wózków widłowych powinny mieć możliwość szybkiego doładowania, ponieważ zazwyczaj w obiektach, w których wykorzystywane są wózki widłowe, nie można pozwolić sobie na żaden postój w czasie pracy. Oszczędności są zawsze miele widziane, trzeba jednak pamiętać o tym, że znaczne obciążanie akumulatora oraz ładowanie dużym prądem wpływa ujemnie na żywotność akumulatora. Zawsze należy brać pod uwagę opłacalność takiego rozwiązania i tam gdzie to możliwe stosować akumulatory o większej pojemności - tak aby minimalizować obciążenie w przeliczeniu na 1 Ah pojemności akumulatora. O ile jest to możliwe warto akumulatory ładować mniejszym prądem - w granicach 1/10 pojemności zestawu.

W celu uzyskania wyższego napięcia akumulatory w wózkach widłowych są łączone szeregowo natomiast łączene równolegle pozwala na zwiększanie dostępnej pojemności baterii.