Podgrzewane lusterka samochodowe.

W podróż wybieramy się tylko, gdy mam sprawny samochód. Wszelkie wskaźniki muszą być w normie, wszystkie układy poprawnie działać. Odpowiednio przygotowany pojazd zwiększa bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników dróg. Gdy hamulce nie działają dobrze, lusterko jest pęknięte, skrzynia biegów nie funkcjonuje jak należy, trzeba odwiedzić warsztat samochodowy. Specjalista sprawdzi, co w naszym pojeździe jest nie tak.

Jeżeli pęknięte jest lusterko, wystarczy wizyta w sklepie i samodzielna wymiana wkładu. Lusterka samochodowe w stanie idealnym można również kupić na tak zwanych szrotach. W przypadku poważniejszych awarii i uszkodzeń trzeba udać się do autoryzowanego serwisu. Tam elektromechanicy podłączą komputer, który wykryje, jaki układ wymaga naprawy. Być może to pompa paliwowa, pasek rozrządu, wał, amortyzator albo komputer pokładowy? Pewność będziemy mieli dopiero, gdy samochód sprawdzi fachowiec.

Ale bezpieczeństwo na drogach zależy również od samych kierowców. Muszą oni dostosowywać prędkość do panujących warunków, przestrzegać przepisów i mieć wyobraźnię. Nie można wyprzedzać na podwójnej ciągłej, na zakręcie, pasach. Kategorycznie wykluczona jest szybka jazda po wąskich ulicach. Nie należy wyprzedzać na trzeciego.