Przetwornice napięcia - akumulator 12V na 230V.

Przetwornice DC/AC Sinus umożliwiają zasilanie urządzeń przystosowanych do napięcia zmiennego 230V (dawniej 220V) o częstotliwości 50 Hz.

Mimo dostępności odpowiedników urządzeń 230V zasilanych napięciem DC 12V/24V bardzo często wygodniej jest używać przetwornicy i standardowych urządzeń. Dzięki temu nie ma konieczności dublowania urządzeń (jedno w wersji na 230V druga na 12V, na wypadek braku prądu). Wersje zasilane z akumulatorów są najczęściej droższe a jednocześnie mniej wydajne.

Przetwornica pozwala na bezproblemowe korzystanie ze zwykłej lodówki, telewizora, sprzętu elektronicznego a nawet większych urządzeń AGD typu mikrofala, zmywarka czy nawet pralka. Wszystko zależy od tego ile mamy do dyspozycji akumulatorów oraz od wydajności zastosowanej przetwornicy.

Przetwornice do różnych zastosowań

Do zasilania urządzeń indukcyjnych polecamy przetwornice z prawidłową sinusoida. Te rodzaj przetwornic dostarcza napięcie zmienne 230V 50Hz o przebiegu sinusoidalnym - takim jak w gniazdku elektrycznym w domu. Zobacz przetwornice sinus oraz przetwornice sinus z ładowaniem. Te przetwornice umożliwiają zasilanie dowolnych odbiorników - również indukcyjnych (lodówki, pompy, wentylatory).

Zasilanie odbiorników elektrycznych o mniejszych wymaganiach co do jakości energii możliwe jest przy użyciu tańszych przetwonic z sinusoida przybliżoną.