Reżim stacjonarny: akumulatory żelowe w zasilaniu buforowym.

Praca w reżimie stacjonarnym wykorzystuje często baterie elektryczne, które są odpowiednio trwałe i zapewniają nieprzerwane i pewne zasilanie. Dlatego właśnie większość nowoczesnych akumulatorów żelowych znalazło tam zastosowanie. Przede wszystkim za sprawą stabilności i solidnej konstrukcji, która jest bardzo ważna w urządzeniach typu UPS lub nowoczesnych akumulatorowniach.

Te ostatnie muszą być niezwykle pewne w działaniu, dlatego wykorzystuje się podczas ich budowy tylko pewne i sprawdzone podzespoły. Właśnie wspomniane akumulatory żelowe, które nie tracą elektrolitu i zapewniają odpowiednim poziom napięcia. Akumulatorownie z tego typu rozwiązaniami są uważane za niezwykle wydajne i jednocześnie pewne w działaniu, co chyba jest najważniejsze.

Nie inaczej jest w wypadku małych zasilaczy awaryjnych, czyli USP. Warto przypomnieć, że zadaniem tego typu urządzeń oraz systemów jest zapewnienie nieprzerwanego zasilania określonych urządzeń elektrycznych. Dlatego właśnie jakość pracy jest w ich wypadku najważniejsza. Wydajne akumulatory żelowe często są zatem stosowane w reżimie stacjonarnym i jak pokazują liczne statystyki, świetnie się w tej roli sprawdzają.

Wszechstronność akumulatorów żelowych jest interesująca - poza opisywanym reżimem stacjonarnym, doskonale radzą sobie również w reżimie cyklicznym oraz trakcyjnym. Oznacza to, że mamy do czynienia z bateriami naprawdę solidnymi, których konstrukcja pozwala na wiele zastosowań. Kiedy wiec ma się możliwość kupna urządzenia lub pojazdu z takim właśnie akumulatorem, koniecznie trzeba się na niego decydować.