Akumulatory żelowe w reżimie trakcyjnym, napędzanie pojazdów.

Obecnie akumulatory żelowe stosowane są do pracy w reżimie trakcyjnym, czyli przy wózkach widłowych, golfowych, maszynach czyszczących itp.

Zastosowanie akumulatorów żelowych do pracy w reżimie trakcyjnym jest uzasadnione. Wiele małych pojazdów elektrycznych, jak chociażby wózki golfowe czy widłowe, muszą spełnić określoną funkcję. Żeby to się udało, niezbędne jest dostarczenie energii elektrycznej. Ta pochodząca ze wspomnianych akumulatorów jest pewna, ponieważ same baterie są bezpieczne, wydajne i odporne na uszkodzenia.

Te cechy sprawiają, że wózki widłowe mogą pracować określoną ilość czasu bez żadnego problemu. Później należy je odstawić, żeby baterie mogły się naładować i z powrotem wracają do pracy. Taki cykl wykonywany na akumulatorach żelowych jest standardem, a one nie tracą na swojej mocy i wydajności. Dodatkowo ich budowa sprawia, że mogą być ułożone w każdej pozycji, co na przykład ma znaczenie w przypadku wózków inwalidzkich.

Podobnie jak niezawodność. Osoby poruszające się na wózkach cenią sobie ich właściwości, ale niekiedy nie są w stanie poradzić sobie z awarią zasilania. Dlatego stosowanie wspomnianych baterii jest najbardziej uzasadnionym rozwiązaniem. Warto przy tym dodać, że nie mają one elektrolitu w formie płynnej, zatem w wypadku uszkodzenia nie wylewa się groźna, żrąca substancja.

Obecnie akumulatory żelowe stają się coraz powszechniejsze, choć ich konstrukcja jest znana od dawna. Jednak znacznie poprawiono ich wydajność, dlatego wiele urządzeń i pojazdów jest obecnie wyposażane w tego typu baterie. Jak wynika z poprzednich danych, mają one wiele pozytywnych cech, które wpływają znacząco na bezpieczeństwo oraz jakość i wydajność pracy. Takie cechy są obecnie bardzo cenione.

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024