Nowe akumulatory żelowe w urządzeniach przenośnych.

Nowoczesne akumulatory żelowe o mniejszej mocy - 6V, doskonale sprawdzają się w mniejszych urządzeniach stacjonarnych. Mają one odpowiednią moc i są niezwykle stabilne, dlatego stosuje się je na przykład w urządzeniach alarmowych. Nie jest tam potrzebna duża moc, ale musi być ona pewna - czyli bateria nie może niespodziewanie odmówić posłuszeństwa na przykład w powodu nieodpowiednich warunków atmosferycznych. Te akumulatory są niezwykle odporne.

Są również wykorzystywane na przykład w latarkach strażackich, mowa o akumulatorach o mniejszych rozmiarach, które są łatwe do przenoszenia. W produkcji są obecnie bardzo różne akumulatory tego typu, które są uniwersalne. Często sprzedawane są również z kompatybilnymi ładowarkami, które pozwalają na łatwe i szybkie doładowywanie konkretnych akumulatorów.

Wspomniane baterie o mocy 6V są zatem niezwykle popularne, ponieważ znajdują się chociażby w systemach GPS, ale również w mniejszych urządzeniach transportowych, jak skutery czy motorowery. Jest to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które przy tym zapewnia stabilny dopływ energii elektrycznej niezbędne do funkcjonowania określonych urządzeń. Produkowane obecnie akumulatory żelowe są gwarancją wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa.