EUROPOWER

EUROPOWER EPL17-12 (EPL 17-12)

Dane techniczne

 • Pojemność: 17Ah
 • Napięcie: 12V
 • Żywotność projektowana: 12 lat w 25 st. °C, 15 lat w 20 st. °C
 • Wymiar obudowy (SxGxW): 76x181x166 mm
 • Waga: 6.15 kg
 • Instrukcja eksploatacji:Pobierz PDF
 • Karta katalogowa
  EUROPOWER EPL 17-12EUROPOWER EPL 17-12
  Pobierz PDF

Zamów EPL 17-12 z dostawą

Cena produktu:

 • 1 szt - 312 zł netto
 • od 2 szt - 307 zł netto / szt
 • od 4 szt - 292 zł netto / szt
 • od 8 szt - 284 zł netto / szt

Koszt dostawy całego zamówienia: darmowa wysyłka

Oferujemy promocyjne ceny i rabaty dla instalatorów. Przy zapotrzebowaniu na większe ilości prosimy o przesłanie zapytania ofertowego. Przygotujemy dla Państwa ofertę indywidualną.

Zaprojektowana żywotność akumulatorów serii EPL wynosi 15 lat według normy Eurobat w temp. 20 ° Cel i 12 lat w temp. 25 ° Cel. Akumulatory te zaliczane są do grupy użytkowej Long Life. Długa żywotność projektowana umożliwia wykonywanie rzadszych wymian i rekompensuje wyższą cenę. Faktyczny okres użytkowania zależy od warunków pracy. Tak jak w przypadku pozostałych baterii AGM żywotność spada wraz z podwyższającą się temperaturą, mniej więcej o 50% na każde 7 st. C. Stała praca akumulatorów bezobsługowych w znacznie wyższej temperaturze powoduje istotne zmniejszenie ich czasu użytkowania.

W grupie EPL znajdziemy monobloki o pojemności większej niż 7Ah, są to  baterie ołowiowo - kwasowe typu AGM. To znaczy, że elektrolit uwięziony jest w porowatej macie a każdy pojemnik (cela) zakończona jest zaworem regulującym ciśnienie, umieszczonym u góry każdej celi i odpowiadającym za regulację ciśnienia wewnątrz.

Terminale akumulatora zlokalizowane są na górze obudowy, na dłuższym boku, w zaglębieniach pozwalających na zmieszczenie kabli. Baterie te zostały zaprojektowane przede wszystkim dla zasilania awaryjnego ale spotyka się je także w zastosowaniach do pracy cyklicznej. W podobnych gabarytach produkowane są tańsze modele EH 17-12 i EP 17-12, charakteryzujące się krótszą żywotnością. Istnieje także odpowiednik EV 22-12 z większą wydajnością dla szybkich rozładowań ale mniejsza ilością cykli pracy, bardzo często stosowany do rozruchu silników oraz w klapach dymowych systemów przeciwpożarowych. Akumulatory Europower EPL znajdują zastosowanie m.in. w: sprzętach mobilnych, centralach telefonicznych i urządzeniach telekomunikacyjnych, stacjach, urządzeniach mających zastosowanie w medycynie, systemach alarmowych i informujących o pożarze, zasilaniu automatyki, oświetleniu przenośnym.

Standardowa obudowa wykonana jest z tworzywa ABS UL 94-HB. Model EPL 17-12 posiada stosunkowo niską rezystancję (mniej niż 16 mOhm) przy w pełni naładowanym akumulatorze.

Brak ograniczeń transportowych - akumulator dopuszczony do transportu drogą lotniczą, morską lub lądową, klasyfikowany jako materiał nie niebezpieczny ( IATA/ICAO Special Provision A67, DOT-CFR Title 49 parts 171-189, IMDG amendment 27).

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024