EUROPOWER EPL 17-12 12V 17Ah

Akumulator 12V 17Ah EUROPOWER EPL 17-12 181x76x166mm 6.15kg 12 17 AGM.

  • Cena: 271 zł netto (333.33 zł brutto) / szt
  • Dostawa: 19 zł netto
  • Większa ilość - indywidualna wycena, prosimy o kontakt
  • Zamów z usługą wymiany akumulatorów zobacz szczegóły »

W przypadku zapotrzebowania na większą ilość przedstawimy specjalną ofertę.

Potwierdzam zapoznanie się z zasadami ochrony danych osobowych.

Zamówienie na akumulatory dla firm i instytucji. Do złożenia zamówienia konieczne posiadane numeru REGON.

Potwierdzam zapoznanie się z zasadami ochrony danych osobowych.

EUROPOWER EPL 17-12

Akumulator AGM EPL 17-12 o znamionowej pojemności 17Ah i napięciu 12V należący do produktów marki EUROPOWER. Akumulator ma 181 mm długości, 76 mm szerokości i 166 mm na wysokość. Waga całkowita 6.15 kg.

Zaprojektowana żywotność akumulatorów serii EPL wynosi 15 lat według normy Eurobat w temp. 20 ° Cel i 12 lat w temp. 25 ° Cel. Akumulatory te zaliczane są do grupy użytkowej Long Life. Długa żywotność projektowana umożliwia wykonywanie rzadszych wymian i rekompensuje wyższą cenę. Faktyczny okres użytkowania zależy od warunków pracy. Tak jak w przypadku pozostałych baterii AGM żywotność spada wraz z podwyższającą się temperaturą, mniej więcej o 50% na każde 7 st. C. Stała praca akumulatorów bezobsługowych w znacznie wyższej temperaturze powoduje istotne zmniejszenie ich czasu użytkowania.

W grupie EPL znajdziemy monobloki o pojemności większej niż 7Ah, są to  baterie ołowiowo - kwasowe typu AGM. To znaczy, że elektrolit uwięziony jest w porowatej macie a każdy pojemnik (cela) zakończona jest zaworem regulującym ciśnienie, umieszczonym u góry każdej celi i odpowiadającym za regulację ciśnienia wewnątrz.

Terminale akumulatora zlokalizowane są na górze obudowy, na dłuższym boku, w zaglębieniach pozwalających na zmieszczenie kabli. Baterie te zostały zaprojektowane przede wszystkim dla zasilania awaryjnego ale spotyka się je także w zastosowaniach do pracy cyklicznej. W podobnych gabarytach produkowane są tańsze modele EH 17-12 i EP 17-12, charakteryzujące się krótszą żywotnością. Istnieje także odpowiednik EV 22-12 z większą wydajnością dla szybkich rozładowań ale mniejsza ilością cykli pracy, bardzo często stosowany do rozruchu silników oraz w klapach dymowych systemów przeciwpożarowych. Akumulatory Europower EPL znajdują zastosowanie m.in. w: sprzętach mobilnych, centralach telefonicznych i urządzeniach telekomunikacyjnych, stacjach, urządzeniach mających zastosowanie w medycynie, systemach alarmowych i informujących o pożarze, zasilaniu automatyki, oświetleniu przenośnym.

Standardowa obudowa wykonana jest z tworzywa ABS UL 94-HB. Model EPL 17-12 posiada stosunkowo niską rezystancję (mniej niż 16 mOhm) przy w pełni naładowanym akumulatorze.

Brak ograniczeń transportowych - akumulator dopuszczony do transportu drogą lotniczą, morską lub lądową, klasyfikowany jako materiał nie niebezpieczny ( IATA/ICAO Special Provision A67, DOT-CFR Title 49 parts 171-189, IMDG amendment 27).

EUROPOWER EPL 17-12 karta katalogowa EUROPOWER EPL 17-12 karta katalogowa