Akumulatory SSB

  • Seria SB - Modele przeznaczone do pracy buforowej, podstawowa seria o stosunkowo krótkiej żywotności i atrakcyjnej cenie. Dostępne tylko mniejsze pojemności (do 5Ah/12 i 12Ah 6V).
  • Seria SBCG - Akumulatory żelowe, przeznaczone do pracy buforowej oraz pracy cyklicznej - jako magazyn energii.
  • Seria SBL - Akumulatory przeznaczone do pracy buforowej, przedłużona żywotność 10-12lat. Bardzo duży wybór pojemności.
  • Seria SBLFT - Specjalna wąska obudowa, ułatwia zastosowanie w szafach RACK. Stosowane głównie w systemach DSO, oświetleniu awaryjnym. Najczęsciej pracują w zestawach 48V.
  • Seria SBLHR - Podwyższana wydajność - do zastosowania w zasilaczach UPS projektowancyh na którki czas potrzymania wysoką mocą. Standardowe obudowy jak w serii SBL.

Poszczególne serie akumulatorów SSB różnią się miedzy sobą parametrami, trwałością oraz przeznaczaniem.

SSB SBL

Seria SBL z projektowaną żywotnością 10-12 lat ma wiele zastosowań: od systemów alarmowych, przez zasilacznie buforowe systemów teletechnicznych do UPS. Serie SBL stosuje się przede wszystkich na dużych bankach współpracujących z zasilaczami o mocach kilkudziesięciu kVA. Akumulatory SBL dostępne są w pojemnościach od 7 do ponad 200 Ah.

SBL FT

Do zastosowania w szafach RACK - bardzo często w ramach systemów DSO - zastosowanie znajdują akumulatory z serii SBL FT. Ich najważniejszą cechą wyróżniającą są terminalem zlokalizowane z przodu - na krótszym boku. Obudowy serii SBLFT są wąskie 10-12,5cm - tak aby dopasować się do szerokości półek w szafkach serwerowych.

SSB SBL HR

Tam gdzie potrzeba więcej mocy a przestrzeń jest ograniczona, zastosowanie znajdują akumulatory z serii SB SBL HR (High Rate). Akumulatory te charakteryzują się podwyższoną wydajnością prądową - szczególnie przy szybkich i intensywnych rozładowaniach. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie takich samych czasów podtrzymania z mniejszych objętościowo akumulatorów. Na rozładowaniach 5-cio minutowych SBLHR wypada około 30% lepiej w porównaniu do odpowiednika SBL, w takiej samej obudowie.

SSB SBCG

W ogróżnieniu od pozostałcyh modeli SSB seria SBCG wykonana została w techologii żelowej a nie AGM. Akumulatory te dedykowane są przede wszystkim do pracy cyklicznej - do zasilania urządzeń mobilncyh lub w terenie. Oczywiście SBCG można użuwać również do zasilania buforowego.

SSB SB

Podstawowe modele oznaczone SB charakteryzują się żywotnością 6-9 lat w 20 st. C i przeznaczone są głównie do zasilania systemów alarmowych oraz nisko obciążonych zasilaczy UPS.

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024