EUROPOWER

EUROPOWER EPL210-12 (EPL 210-12)

Dane techniczne

 • Pojemność: 210Ah
 • Napięcie: 12V
 • Żywotność projektowana: 12 lat w 25 st. °C, 15 lat w 20 st. °C
 • Wymiar obudowy (SxGxW): 240x522x220 mm
 • Waga: 73.2 kg
 • Instrukcja eksploatacji:Pobierz PDF
 • Karta katalogowa
  EUROPOWER EPL 210-12EUROPOWER EPL 210-12
  Pobierz PDF

Zamów EPL 210-12 z dostawą

Cena produktu:

 • 1 szt - 3029 zł netto
 • od 2 szt - 2893 zł netto / szt
 • od 4 szt - 2783 zł netto / szt

Koszt dostawy całego zamówienia: darmowa wysyłka

Oferujemy promocyjne ceny i rabaty dla instalatorów. Przy zapotrzebowaniu na większe ilości prosimy o przesłanie zapytania ofertowego. Przygotujemy dla Państwa ofertę indywidualną.

Żywotność projektowana  akumulatorów EPL to piętnaście lat według standardu Eurobat w temperaturze 20 °Celsjusza i dwanaście lat przy temp. 25 °Celsjusza. Akumulatory te zaliczają się do grupy użytkowej Long Life. W serii EPL występują monobloki o pojemności powyżej 7Ah a EPL 210-12 jest jej największym przedstawicielem. Bardzo długa żywotność projektowana oznacza możliwość planowanie rzadszych przeglądów i rekompensuje wyższą cenę.

Realny czas pracy uzależniony jest od środowiska działania. Tak jak dla pozostałych akumulatorów AGM trwałość obniża się wraz z podwyższającą się temperaturą. Jako, że są to akumulatory bezobsługowe, ciągła praca w wyższej temperaturze będzie powodować skrócenie ich żywotności. Z tego powodu warto zadbać o utrzymanie odpowiedniej temperatury pomieszczenia akumulatorowni ewentualnie dla stojaków z akumulatorami wydzielić osobne pomieszczenie.

Końcówki biegunowe akumulatora u góry obudowy, na krótszym boku. Europower EPL to akumulatory kwasowo - ołowiowe z zaworami. Zawór ciśnieniowy zlokalizowany jest na górze każdej celi i odpowiedzialny jest za regulację ciśnienia wewnątrz. Obudowa jest hermetyczna i nierozbieralna - nie ma możliwości przeprowadzenia regeneracji, dolania elektrolitu itp. Cele mają napięcie znamionowe 2V.

Baterie te są dedykowane dla działania na zasadzie bufora. Działają najczęsciej w duzych zestawach połączonych szeregowo, dostarczając napiecie rzedu kilkuset V. Stosuje się je także jako podstawowe źródło zasilania do pojazdów elektrycznych oraz w miejscach pozbawionych dostępu do energii sieciowej. Rozmiary obudów baterii EPL są analogiczne jak w serii EP posiadają także odpowiedniki w pozostałych seriach z rodziny Europower. W takiej samej obudowie dostępne są tańsze modele EH 230-12 i EPS 230-12 charakteryzujące się krótszą trwałością, mniejszą ilością cykli za to ale nieco większą pojemnością C20.

Domyślnie obudowa jest z tworzywa ABS UL 94-HB. Na specjalne zamówienie dostępna jest opcja w wykonaniu niepalnym ABS UL 94-V0. Model EPL 28-12 charakteryzuje się niską rezystancją wewnętrzną poniżej 2.5 mOhm. Dzięki temu umożliwia uzyskanie wysokich ilości energii.

Akumulator dopuszczony do transportu drogą lotniczą, morską lub lądową. Sklasyfikowany jako materiał nie niebezpieczny (IATA/ICAO Special
Provision A67, DOT-CFR Title 49 parts 171-189, IMDG amendment 27).

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024