EUROPOWER EPL 65-12 12V 65Ah

Akumulator 12V 65Ah EUROPOWER EPL 65-12 350x166x174mm 22.7kg 12 65 AGM.

  • Cena: 892 zł netto (1097.16 zł brutto) / szt
  • Dostawa: 19 zł netto
  • Większa ilość - indywidualna wycena, prosimy o kontakt
  • Zamów z usługą wymiany akumulatorów zobacz szczegóły »

W przypadku zapotrzebowania na większą ilość przedstawimy specjalną ofertę.

Potwierdzam zapoznanie się z zasadami ochrony danych osobowych.

Zamówienie na akumulatory dla firm i instytucji. Do złożenia zamówienia konieczne posiadane numeru REGON.

Potwierdzam zapoznanie się z zasadami ochrony danych osobowych.

EUROPOWER EPL 65-12

Akumulator AGM EPL 65-12 o znamionowej pojemności 65Ah i napięciu 12V należący do produktów marki EUROPOWER. Akumulator ma 350 mm długości, 166 mm szerokości i 174 mm na wysokość. Waga całkowita 22.7 kg.

Baterie EPL 65-12 polecane są do zasilaczy awaryjnych - idealnie sprawdzają się w zasilaniu buforowym, choć mogą być też stosowane jako podstawowe źródło energii do wózków, podnośników i innych urządzeń.

Zaprojektowana żywotność baterii z grupy EPL to 15 lat wg. klasyfikacji Eurobat przy temperaturze 20 ° Celsjusza i >12 lat przy temperaturze 25 ° Celsjusza - zaliczane są do grupy użytkowej Long Life.

Wszystkie akumulatory z grupy EPL to akumulatory wykonane w technologii ołowiowo - kwasowej z separatorami z włókna szklanego, ze szczelnymi celami. W grupie EPL znajdziemy akumulatory większej niż 7Ah. Gabaryty baterii EPL są takie same jak w serii EP mają również odpowiedniki w seriach Europower. W takich samych obudowach dostępne są tańsze opcje EH 65-12 oraz EPS 65-12 charakteryzujące się mniejszą żywotnością oraz model EV 75-12 z większą wydajnością przy intensywnych rozładowaniach ale mniejsza ilością cykli pracy. Bardzo długa żywotność serii EPL umożliwia planowanie rzadszych wymian i rekompensuje wyższą cenę tych baterii. Realny czas pracy zależy od środowiska eksploatacji. Tak jak dla pozostałych baterii AGM żywotność obniża się przy wyższych temperaturach, mniej więcej o 50% na wzrost temperatury o każde 7 st. C. Stała praca takich akumulatorów bezobsługowych w podwyższonej temperaturze wpływa na znaczne zmniejszenie ich trwałości.

Terminale akumulatora zlokalizowane są u góry obudowy, na dłuższym boku, we wgłębieniach. Dzięki temu kable połączeniowe nie wystają powyżej obudowy.

Akumulatory Europower EPL znajdują zastosowanie : zasilaniu do zastosowań awaryjnych automatyki i zabezpieczeń, centralach alarmowych i informujących o pożarze, reflektorach awaryjnych, centralkach TV, małych panelach solarnych, centralkach telefonicznych i siłowniach telekomunikacyjnych, urządzeniach GSM, medycznych, kasach i drukarkach paragonów. Spora ilość cykli pozwala na zastosowanie również do pracy cyklicznej, wielu innych zastosowań.

EPL 65-12 charakteryzuje się stosunkowo niską rezystancją wynoszącą mnie niż 5 mOhm. Dzięki temu umożliwia wysokich prądów. Standardowo obudowa wykonana jest z tworzywa ABS UL 94-HB. Akumulator dopuszczony jest do transportu drogą lotniczą, morską lub lądową. Sklasyfikowany jako materiał nie niebezpieczny ( IATA/ICAO Special Provision A67, DOT-CFR Title 49 parts 171-189, IMDG amendment 27).

EUROPOWER EPL 65-12 karta katalogowa EUROPOWER EPL 65-12 karta katalogowa