EUROPOWER
EUROPOWER EPL 65-12

EUROPOWER EPL 65-12

Dane techniczne

 • Pojemność: 65Ah
 • Napięcie: 12V
 • Żywotność projektowana: 12 lat w 25 st. °C, 15 lat w 20 st. °C
 • Wymiar obudowy (SxGxW): 166x350x174 mm
 • Waga: 22.7 kg
 • Karta katalogowa
  EUROPOWER EPL 65-12EUROPOWER EPL 65-12
  Pobierz PDF

Zamów z dostawą

 • 1 szt - 1046 zł netto
 • od 4 szt - 1025 zł netto / szt

Koszt dostawy całego zamówienia: darmowa wysyłka

Oferujemy promocyjne ceny i rabaty dla instalatorów. Przy zapotrzebowaniu na większe ilości prosimy o przesłanie zapytania ofertowego. Przygotujemy dla Państwa ofertę indywidualną.

Baterie EPL 65-12 polecane są do zasilaczy awaryjnych - idealnie sprawdzają się w zasilaniu buforowym, choć mogą być też stosowane jako podstawowe źródło energii do wózków, podnośników i innych urządzeń.

Żywotność

Zaprojektowana żywotność baterii z grupy EPL to 15 lat wg. klasyfikacji Eurobat przy temperaturze 20 ° Celsjusza i >12 lat przy temperaturze 25 ° Celsjusza - zaliczane są do grupy użytkowej Long Life.

Wszystkie akumulatory z grupy EPL to akumulatory wykonane w technologii ołowiowo - kwasowej z separatorami z włókna szklanego, ze szczelnymi celami. W grupie EPL znajdziemy akumulatory większej niż 7Ah. Gabaryty baterii EPL są takie same jak w serii EP mają również odpowiedniki w seriach Europower. W takich samych obudowach dostępne są tańsze opcje EH 65-12 oraz EPS 65-12 charakteryzujące się mniejszą żywotnością oraz model EV 75-12 z większą wydajnością przy intensywnych rozładowaniach ale mniejsza ilością cykli pracy. Bardzo długa żywotność serii EPL umożliwia planowanie rzadszych wymian i rekompensuje wyższą cenę tych baterii. Realny czas pracy zależy od środowiska eksploatacji. Tak jak dla pozostałych baterii AGM żywotność obniża się przy wyższych temperaturach, mniej więcej o 50% na wzrost temperatury o każde 7 st. C. Stała praca takich akumulatorów bezobsługowych w podwyższonej temperaturze wpływa na znaczne zmniejszenie ich trwałości.

Podłączenie akumulatora

Terminale akumulatora zlokalizowane są u góry obudowy, na dłuższym boku, we wgłębieniach. Dzięki temu kable połączeniowe nie wystają powyżej obudowy.

Akumulatory Europower EPL znajdują zastosowanie : zasilaniu do zastosowań awaryjnych automatyki i zabezpieczeń, centralach alarmowych i informujących o pożarze, reflektorach awaryjnych, centralkach TV, małych panelach solarnych, centralkach telefonicznych i siłowniach telekomunikacyjnych, urządzeniach GSM, medycznych, kasach i drukarkach paragonów. Spora ilość cykli pozwala na zastosowanie również do pracy cyklicznej, wielu innych zastosowań.

EPL 65-12 charakteryzuje się stosunkowo niską rezystancją wynoszącą mnie niż 5 mOhm. Dzięki temu umożliwia wysokich prądów. Standardowo obudowa wykonana jest z tworzywa ABS UL 94-HB. Akumulator dopuszczony jest do transportu drogą lotniczą, morską lub lądową. Sklasyfikowany jako materiał nie niebezpieczny ( IATA/ICAO Special Provision A67, DOT-CFR Title 49 parts 171-189, IMDG amendment 27).