Rodzaje akumulatorów: akumulatory żelowe i AGM.

Akumulatory dzielą się na kilka rodzajów - między innymi kwasowo-ołowiowe, czyli akumulatory żelowe, a także NiCd, Li-ion czy litowo-polimerowe.

Akumulatory elektryczne są w naszym życiu bardzo ważne. Korzystamy z nich niemalże na każdym kroku. Jedne są bardziej poręczne i powszechniejsze, inne stosuje się tylko w określonych urządzeniach. Nie zmienia to jednak faktu, że są niezbędne do życia. Na przykład akumulatory żelowe, które znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach, pojazdach i sprzętach codziennego użytku.

Akumulatory kwasowo-ołowiowe, czyli te stosowane we wszystkich samochodach. Posiadają elektrolit z kwasu siarkowego. To właśnie do tej grypy zaliczają się wspomniane już akumulatory żelowe. O zastosowaniu tych konkretnych baterii nie ma co wiele pisać - jest ono powszechne i absolutnie uzasadnione. Występują również akumulatory NiCd, czyli popularne baterie alkaliczne. Również niezwykle popularne i potrzebne w naszym życiu.

Podobne, ale nie jednakowe są również akumulatory NiMH, które są po prostu ulepszoną odmianą baterii alkalicznych. Z powodu zastosowania niklu, są znacznie wydajniejsze i bardziej żywotne. Znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach elektrycznych i elektronicznych. Są jednak droższe niż swoje poprzedniczki. Warto również wymienić akumulatory Li-ion oraz litowo-polimerowe, które również znalazły szerokie zastosowanie.

Liczba różnych akumulatorów jest uzasadniona. Spełniają one określone role i mają konkretne właściwości, jedne nie sprawdziłyby się w danym miejscu, a inne nadają się tam doskonale. Dlatego owo rozróżnienie musi być tak szerokie. Opisywane szerzej akumulatory żelowe stają się coraz powszechniejsze, ponieważ zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo i wysoki standard pracy. Ale również nie mogą być wykorzystywane wszędzie.

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024