Współczesne akumulatory żelowe i ich cechy

Nowoczesne akumulatory żelowe za sprawą swojej nietypowej konstrukcji mają również wiele przydanych cech - są m.in. odporne, bezobsługowe.

Współcześnie stosuje się akumulatory żelowe z wielu powodów. Jak się szybko okazało, ta nienowa przecież konstrukcja, spełnia wiele współczesnych norm, czego nie można powiedzieć o większości produkowanych obecnie akumulatorów. Wiele osób ma złe doświadczenia z tymi urządzeniami - uzupełnianie elektrolitu, wycieki, korozja. Jednak urządzenia żelowe mają wiele ważnych cech, które pozwalają na uniknięcie tego typu problemów.

Bardzo ważną właściwością akumulatorów żelowych jest fakt, że nie muszą one być ustawione w pozycji pionowej. W przeciwieństwie do akumulatorów tradycyjnie stosowanych. Może w samochodach nie jest to tak ważne, ale na przykład w wózkach inwalidzkich czy widłowych już tak, dlatego są stosowane między innymi tam. To cecha, o której należy wiedzieć, gdy ma się z nimi do czynienia.

Wiele osób uważa wymianę elektrolitu w akumulatorach za przykry obowiązek, ponieważ nie jest to lekkie zadanie. Jednak akumulatory żelowe tego nie wymagają. Znajdują się one w grupie urządzeń bezobsługowych, co oznacza, że wymiana elektrolitu nie jest konieczna. Ponieważ jest w formie żelu, dlatego nigdy nie paruje. A co za tym idzie - również nie wycieka. To kolejna właściwość, o której warto wiedzieć. Taki akumulator nie spowoduje korozji.

Na koniec, za sprawą konkretnej konstrukcji, akumulatory żelowe są niezwykle odporne na uderzenia, wysokie i niskie temperatury czy wibracje. Dzięki temu są niezwykle niezawodne. Widać więc wyraźnie, że tego typu akumulatory są niezwykle dobrymi urządzeniami, których stosowanie powinno być jeszcze powszechniejsze. Zwłaszcza, gdy porówna się je z tradycyjnymi akumulatorami, które sprawiają sporo kłopotów.

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024