Akumulator do Latarki Fire Vulcan - reflektor strażacki.

Akumulator do Latarki Fire Vulcan - reflektor strażacki.

Akumulator 6V 4,5Ah 5Ah do reflektora strażackiego Vulcan.

Latarki Vulcan od lat używane są przez strażaków oraz pracowników działów ochrony przeciwpożarowej. Ze względu na swoje parametry użytkowe cieszą się niesłabnącym uznaniem.

W warunkach zagrożenia wybuchem ze względu na unoszące się w powietrzu opary łatwopalnych substancji nie można sobie pozwolić na kompromis i używanie standardowych źródeł światła. W takim otoczeniu wymagane są specjalistyczne latarki przemysłowe, posiadające gazoszczelne obudowy.

Akumulator do latarki Fire Vulcan

W latarkach przemysłowych najczęściej stosuje się akumulatory żelowe lub AGM a w nowszych modelach akumulatory Li-ion oraz Li-poli. Akumulatory litowe są w prawdzie lżejsze od akumulatorów kwasowych, jednak ze względu na wysokie koszty akumulatorów litowych w powszechnym użyciu, szczególnie w źródłach światła o większej mocy, są akumulatory kwasowe.

Zwykle są to akumulatory 6V o pojemności od 4,5Ah do 5Ah produkowane w obudowie o wymiarach 70 x 48 x 102 mm z wyprowadzeniami T1 - 4,7 mm. Model BP 5-6 posiada około 10% większą pojemność w stosunku do BP 4,5-6 co przekłada się na dłuższy czas pracy. Oba te modele można stosować wymiennie.

Akumulator BB BP 5-6 BP 4,5-6 FireVulcan Konektury akumulatora BB BP 5-6 BP 4,5-6 FireVulcan

Zamów akumulator z dostawą kurierem

W takiej samej obudowie produkowane są również tańsze zamienniki o napięciu 6V. Można je bezpiecznie stosować jednak czas bezawaryjnej pracy na zamiennikach jest zdecydowanie krótszy.

Zapytanie o zamienniki

Akumulator stosowany w latarce pracuje cyklicznie - to znaczy jest na zmianę ładowany i rozładowywany. W związki z tym wymagania co do jakości wykonania są uzasadnione. Zdecydowanie nie polecamy stosowania zamienników dedykowanych do instalacji alarmowych ponieważ tego rodzaju akumulatory, oprócz krótkiej żywotności, cechuje również bardzo mała odporność na wykorzystanie cykliczne.

Obudowa latarki strażackiej

Zadaniem obudowy profesjonalnej latarki strażackiej jest odizolowanie wnętrza urządzenia od środowiska zewnętrznego. Izolacja realizowana jest zwykle przez zastosowanie gumowych uszczelnień obudowy. Rozwiązanie takie pozwala na inspekcję wnętrza latarki w razie potrzeby ale jednocześnie nie umożliwia wymiany gazowej pomiędzy wnętrzem latarki i otoczeniem.

W warunkach pracy w środowisku zagrożonym wybuchem, powodem nieszczęścia może być iskra, o która łatwo przy operowaniu latarka (włączanie, wyłączanie, zmiana mocy). Przyczyną inicjacji wybuchu może być jednak również rozgrzana żarówka.

Profesjonalne latarki strażackie charakteryzują się również obudową wykonaną z materiałów o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz kontakt z wieloma substancjami uszkadzającymi "zwykły" plastik.

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024