UPS - zasilanie awaryjne serwera backup, kopii zapasowych.

UPS - zasilanie awaryjne serwera backup, kopii zapasowych.

Jakie zasilanie dla firmowego serwera backup. Osobny UPS czy połączenie pod centralny system awaryjnego zasilania?

Bezpieczeństwo kopii zapasowych

Co do konieczności wykonywania kopii zapasowych przekonywać nikogo nie trzeba. Jednak regularna kopia bezpieczeństwa najważniejszych plików to jeszcze nie wszystko. Oprócz wykonywania kopii istotna jest możliwość odtworzenia danych. Dlatego pliku na serwerze zapasowym muszą być odpowiednio przechowywane i chronione.

Zagrożeń związanych z kopiami bezpieczeństwa jest wiele. W tym miejscu skupimy się na zagrożeniach związanych z utratą kopii zapasowej lub utratą integralności plików, prowadzącą do obniżenia albo nawet wyzerowania wartości backupu.

Uszkodzenie plików kopii zapasowej

Do utraty danych będących kopią bezpieczeństwa może dojść w wyniku awarii zasilania. System wyłączony nagle z powodu braku prądu może mieć problem z ponownym uruchomieniem się ponieważ w trakcie nagłego odłączenia zasilania pliki nie są poprawnie zamykane.

Najgorszym scenariuszem jest przerwanie pracy w trakcie zapisywania kopii zapasowej. Jednak nawet w czasie gdy system serwera backupowego "nic nie robi" brak zasilania może również mieć katastrofalne skutki.

Zasilanie serwera kopii zapasowej

Serwer pełniący rolę zapasu musi posiadać awaryjne zasilanie, chociaż takie aby możliwe było bezpieczne zakończenie pracy systemu przy braku prądu. Do spełnienia tej funkcji wystarczy niewielki UPS 500-700VA 230V zasilany akumulatorami o łącznej pojemności 7-20 Ah 12V. Wydatek jest niewielki a wzrost poziomu bezpieczeństwa znaczący.

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024