Akumulatory żelowe w wózkach inwalidzkich

Pojazdy specjalistyczne, jak wózki inwalidzkie, muszą być konstruowane bardzo ostrożnie. To znaczy zastosowane części muszą mieć odpowiednią wytrzymałość, a całość musi być poręczna i dość wszechstronna. To niełatwe zadanie, ale wiele z tego typu urządzeń świetnie się sprawdza w realnym życiu. Ważne jest również jakie zastosowane zostanie zasilanie. Obecnie najpopularniejsze są akumulatory żelowe. Czy słusznie?

Wydaje się, że tak, ponieważ te akumulatory pozwalają na uzyskanie odpowiedniej mocy, która pozwala na kilkugodzinne użytkowania wózka. Dodatkowo są to baterie bezpieczne, ponieważ nie zawierają żrącego płynu, a specjalny żel, który nie może wyciec. Przy tym nie trzeba go uzupełniać, co także jest bardzo wygodne. Nie można również zapomnieć, że akumulatory żelowe są odporne na wstrząsy i wibracje.

W wypadku wózków inwalidzkich to istotne, ponieważ często muszą one poruszać się po nierównościach, dlatego dobrze, gdy ma się pewność, że będą działały bez zarzutu. Ewentualne awarie tego typu urządzeń nie powinny się zdarzać, ponieważ sam użytkownik nie będzie w stanie ich naprawić. Właśnie z tego powodu powszechnie stosuje się akumulatory żelowe, które są gwarancją wydajności i jakości użytkowania.

Na przykładzie wózków inwalidzkich widać, jak wszechstronne są opisywane akumulatory. Jednak to bezpieczeństwo i jakość pracy zapewniają im nieustającą popularność. Można je znaleźć również w innych lekkich pojazdach, różnego rodzaju urządzeniach mobilnych czy zasilaczach awaryjnych. We wszystkich doskonale się sprawdzają.