Powszechnie stosowane akumulatory żelowe w wózkach widłowych

Powszechnie stosowane akumulatory żelowe w wózkach widłowych

Wózki widłowe często są wyposażone w akumulatory żelowe - te zapewniają im odpowiedni poziom wydajności i bezpieczeństwo pracy.

Wózki widłowe są niezbędne w wielu zakładach pracy. Stosuje się je w halach produkcyjnych, w magazynach i wielu innych miejscach. Wymaga się jednak, żeby tego typu pojazd był niezawodny i wydajny. Dlatego konstruuje się maksymalnie zoptymalizowane systemy zasilania elektrycznego. Wiele zależy od tego, czy zastosowano akumulatory żelowe, czy wybrano inne rozwiązanie. Tylko które będzie najlepsze?

Jak to zwykle bywa, każde ma swoje wady i zalety, ale wspomniane już akumulatory żelowe są rozwiązaniem optymalnym. Głównie za sprawą odpowiedniej wydajności i absolutnego bezpieczeństwa pracy, które gwarantują. Są ponadto niezwykle odporne na wibracje, czy wysokie temperatury, co może mieć spore znaczenie w określonych warunkach pracy. Rzadko dochodzi do uszkodzenia tego typu baterii.

Co jednak najważniejsze, odpowiednia ilość akumulatorów zapewnia odpowiednią ilość godzin pracy dla danego wózka. Nie można zapominać, że mają one swoje ograniczenia, ale kiedy są w stanie pracować całą zmianę bez ładowania to oznacza, że są odpowiednio wydajne. Dobrze dobrane akumulatory żelowe powinny zapewnić taką właśnie wydajność. Istotne jest jednak, żeby odpowiednio dbać o baterie.

Źle ładowane lub pozostawione na zbyt długo na mrozie mogą tracić swoje właściwości, dlatego kultura użytkowania jest w ich wypadku niezwykle ważna. Z tego powodu należy zapoznać się z zaleceniami producenta i się do niech stosować. W takiej sytuacji żywotność akumulatorów może być bardzo długa, a ich wytrzymałość nie będzie ulegała obniżeniu.

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024