EUROPOWER EPL 28-12 12V 28Ah

Akumulator 12V 28Ah EUROPOWER EPL 28-12 175x166x125mm 9.7kg 12 28 AGM.

  • Cena: 354 zł netto (435.42 zł brutto) / szt
  • Dostawa: 19 zł netto
  • Większa ilość - indywidualna wycena, prosimy o kontakt
  • Zamów z usługą wymiany akumulatorów zobacz szczegóły »

W przypadku zapotrzebowania na większą ilość przedstawimy specjalną ofertę.

Potwierdzam zapoznanie się z zasadami ochrony danych osobowych.

Zamówienie na akumulatory dla firm i instytucji. Do złożenia zamówienia konieczne posiadane numeru REGON.

Potwierdzam zapoznanie się z zasadami ochrony danych osobowych.

EUROPOWER EPL 28-12

Akumulator AGM EPL 28-12 o znamionowej pojemności 28Ah i napięciu 12V należący do produktów marki EUROPOWER. Akumulator ma 175 mm długości, 166 mm szerokości i 125 mm na wysokość. Waga całkowita 9.7 kg.

Bardzo długa żywotność pozwala na planowanie rzadszych przeglądów. Realny czas pracy zależny jest jednak od warunków eksploatacji. Tak jak dla pozostałych akumulatorów VRLA projektowana żywotność maleje ze wzrostem temperatury. Ciągła praca  tych bezobsługowych akumulatorów w znacznie podwyższonej temperaturze powoduje istotne pomniejszenie ich żywotności. Nominalna żywotność baterii z EPL to aż ponad piętnaście lat wg. standardu Eurobat dla temp. 20 °C i ponad dwanaście lat dla temp. 25 °C. Baterie te zaliczają się do grupy klasyfikacyjnej Long Life. Model EPL 28-12 posiada stosunkowo niską rezystancją poniżej 10 mOhm. Dlatego pozwala pobieranie wysokich prądów.

Przyłącza znajdują się u góry obudowy, na krótszym boku. Gabaryty akumulatorów EPL są zgodne z wielkościami serii EP posiadają również odpowiedniki w innych seriach z rodziny Europower. W podobnych gabarytach produkowane są tańsze modele: EH 28-12 i EPS 28-12 z mniejszą żywotnością i model EV 33-12 z podwyższoną wydajnością przy intensywnych rozładowaniach, jednak charakteryzujący się krótszą żywotnością.

Europower EPL to akumulator ołowiowo-kwasowy z technologią VRLA. Zawór jest zlokalizowany na górze wszystkich cel i odpowiada za regulację ciśnienia w danej celi. Poszczególne cele mają napięcie 2V. W serii EPS występują akumulatory o pojemności większej niż 7Ah. Baterie te są produkowane do pracy buforowej. Stosuje się je również jako główne źródło zasilania dla urządzeń mobilnych. Europower EPL stosuje się m.in. w: zestawach baterii solarnych, narzędziach mobilnych, urządzeniach tv kablowej, centralach telefonicznych i urządzeniach telekomunikacyjnych, stacjach, lampach do zastosowań awaryjnych, do pracy cyklicznej, urządzeniach alarmowych i informujących o pożarze, urządzeniach mających zastosowanie w medycynie, zasilaniu przeznaczonym do użycia w wypadku awarii automatyki i zabezpieczeń, urządzeniach kasach fiskalnych i drukarkach paragonów, i innych przeznaczeniach.

Standardowo obudowa wykonana jest z tworzywa ABS UL 94-HB. Akumulator dopuszczony do transportu drogą lotniczą, morską lub lądową. Sklasyfikowany jako materiał nie niebezpieczny ( IATA/ICAO Special Provision A67, DOT-CFR Title 49 parts 171-189, IMDG amendment 27).

EUROPOWER EPL 28-12 karta katalogowa EUROPOWER EPL 28-12 karta katalogowa