EUROPOWER

EUROPOWER EPL28-12 (EPL 28-12)

Dane techniczne

 • Pojemność: 28Ah
 • Napięcie: 12V
 • Żywotność projektowana: 12 lat w 25 st. °C, 15 lat w 20 st. °C
 • Wymiar obudowy (SxGxW): 166x175x125 mm
 • Waga: 9.7 kg
 • Instrukcja eksploatacji:Pobierz PDF
 • Karta katalogowa
  EUROPOWER EPL 28-12EUROPOWER EPL 28-12
  Pobierz PDF

Zamów EPL 28-12 z dostawą

Cena produktu:

 • 1 szt - 397 zł netto
 • od 2 szt - 389 zł netto / szt
 • od 4 szt - 383 zł netto / szt
 • od 8 szt - 372 zł netto / szt

Koszt dostawy całego zamówienia: darmowa wysyłka

Oferujemy promocyjne ceny i rabaty dla instalatorów. Przy zapotrzebowaniu na większe ilości prosimy o przesłanie zapytania ofertowego. Przygotujemy dla Państwa ofertę indywidualną.

Bardzo długa żywotność pozwala na planowanie rzadszych przeglądów. Realny czas pracy zależny jest jednak od warunków eksploatacji. Tak jak dla pozostałych akumulatorów VRLA projektowana żywotność maleje ze wzrostem temperatury. Ciągła praca  tych bezobsługowych akumulatorów w znacznie podwyższonej temperaturze powoduje istotne pomniejszenie ich żywotności. Nominalna żywotność baterii z EPL to aż ponad piętnaście lat wg. standardu Eurobat dla temp. 20 °C i ponad dwanaście lat dla temp. 25 °C. Baterie te zaliczają się do grupy klasyfikacyjnej Long Life. Model EPL 28-12 posiada stosunkowo niską rezystancją poniżej 10 mOhm. Dlatego pozwala pobieranie wysokich prądów.

Przyłącza znajdują się u góry obudowy, na krótszym boku. Gabaryty akumulatorów EPL są zgodne z wielkościami serii EP posiadają również odpowiedniki w innych seriach z rodziny Europower. W podobnych gabarytach produkowane są tańsze modele: EH 28-12 i EPS 28-12 z mniejszą żywotnością i model EV 33-12 z podwyższoną wydajnością przy intensywnych rozładowaniach, jednak charakteryzujący się krótszą żywotnością.

Europower EPL to akumulator ołowiowo-kwasowy z technologią VRLA. Zawór jest zlokalizowany na górze wszystkich cel i odpowiada za regulację ciśnienia w danej celi. Poszczególne cele mają napięcie 2V. W serii EPS występują akumulatory o pojemności większej niż 7Ah. Baterie te są produkowane do pracy buforowej. Stosuje się je również jako główne źródło zasilania dla urządzeń mobilnych. Europower EPL stosuje się m.in. w: zestawach baterii solarnych, narzędziach mobilnych, urządzeniach tv kablowej, centralach telefonicznych i urządzeniach telekomunikacyjnych, stacjach, lampach do zastosowań awaryjnych, do pracy cyklicznej, urządzeniach alarmowych i informujących o pożarze, urządzeniach mających zastosowanie w medycynie, zasilaniu przeznaczonym do użycia w wypadku awarii automatyki i zabezpieczeń, urządzeniach kasach fiskalnych i drukarkach paragonów, i innych przeznaczeniach.

Standardowo obudowa wykonana jest z tworzywa ABS UL 94-HB. Akumulator dopuszczony do transportu drogą lotniczą, morską lub lądową. Sklasyfikowany jako materiał nie niebezpieczny ( IATA/ICAO Special Provision A67, DOT-CFR Title 49 parts 171-189, IMDG amendment 27).

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024