Przenośny akumulator z gniazdkiem 230V.

Przenośny akumulator z gniazdkiem 230V.

Potrzebny akumulator z gniazdkiem 230V? Nic prostszego ustal ile mocy potrzebujesz, jak długo to ma działać. Wystarczy jedna z naszych przetwornic + dowolny akumulator z oferty.

Napięcie 230V z akumulatora 12V

Zasilenie większości standardowych urządzeń na 230V, bezpośredio z akumulatorów 12V lub baterii Li-ion, nie jest możliwe. Problem ten można jednak łatwo rozwiązać stosując dowolny akumulator 12V i przetwornicę 12V DC > 230V AC.

Minimalny zestaw zasilający

W skład minimalnego zestawu, pozwalającego na uzyskanie w dowolnym miejscu, napięcia 230V AC (takiego jak w gniazdku, dawniej 220V) wchodzą:

  • bateria - najczęściej akumulator AGM 12V
  • falownik Sinus 50Hz z wbudowaną ładowarką
  • okablowanie

Taki zestaw jest wystarczający do zasilania dowolnego urządzenia przystosowanego na 230V z gniazdka.

Przykładowe zestawy Sinus 230V

Zasilanie urządzeń bezpośrednio z akumulatora

Czy można zasilać urządzenia pracujące na 230V, bezpośrednio z akumulatora żelowego? Niektóre można, większości niestety nie. Zobacz dlaczego.

Zarówno szczelne akumulatory żelowe, mokre ołowiowo-kwasowe, jak i wszelkie małe baterie do urządzeń przenośnych dają napięcie stałe w przedziale od kilku do kilkunastu woltów (najczęściej 12V).

O ile podniesienie napięcia 12V do wartości 220-250V nie stanowi większego problemu - wystarczy połączyć szeregowo odpowiednią ilość takich samych baterii lub akumulatorów aby uzyskać odpowiednie napięcie. Będzie to jednak napięcie stałe DC a nie napięcie przemienne AC.

Wiele domowych urządzeń elektrycznych wymaga napięcia przemiennego 230V o częstotliwości 50Hz. Tylko niektóre będzie można zasilać bezpośrednio z akumulatora czy też baterii kilku akumulatorów.

Wyjątkiem są proste urządzenia rezystancyjne takie jak:

  • grzejniki elektryczne (działające bez wentylatorów),
  • żarówki żarowe (starego typu, w których źródłem światła jest rozgrzany drut),
  • itp.

Tego rodzaju urządzenia najczęściej będą działały również na napięciu stałym, bezpośrednio z akumulatorów.

Zasilanie awaryjne 230V

Zasilanie awaryjne 230V przydaje się nie tylko w czasie awarii sieci energetycznej ale również tam gdzie na stałe lub przez dłuższy czas nie ma zasilania sieciowego. Większość współczesnych urządzeń działa na prąd z gniazdka 220V/230V. Nawet te maszyny, które zasilane są z przenośnych akumulatorków również wcześniej czy później muszą zostać doładowane.

Zasilanie urządzeń elektrycznych 230V AC

Dla pozostałych urządzeń elektrycznych konieczne jest dostarczenie napięcia zmiennego. W takiej sytuacji, przy braku dostępu do zasilania 230V z gniazdka można zastosować:

  • standardowy akumulator 12V
  • przetwornicę DC 12V / AC 230V
  • okablowanie łączące akumulator z przetwornicą

Sprawdź ofertę zestawów zasilających 230V z pełną sinusoidą.

© akumulatoryzelowe.pl 2006-2024